Płatki owsiane podczas odchudzania

Odchudzanie to przede wszystkim dieta, w której nie powinno zabraknąć zdrowych i dietetycznych produktów. Dowiedz się, dlaczego warto jeść płatki owsiane.

Płatki owsiane produkowane są z owsa i dzielą się na płatki zwykłe, owsiane górskie i owsiane błyskawiczne. Owsianka spożywana była już setki lat temu – stanowiła najlepsze źródło energii dla osób, które ciężko pracowały fizycznie. Płatki owsiane zawierają aż  68% węglowodanów, 13% białka i 7% tłuszczów w 100 gramach. To doskonałe proporcje na dobry początek dnia. Węglowodany dostarczą Ci energii na cały dzień. Są one źródłem cynku, wapnia, magnezu, fosforu i żelaza, a także błonnika, witaminy E i zdrowych kwasów tłuszczowych. Płatki owsiane można przyrządzać na wiele sposobów – zależy to przede wszystkim od ich rodzaju. Niektóre należy gotować, inne wystarczy zalać wodą lub mlekiem. Do płatków owsianych warto dodać owoce – to dobre źródło witamin naturalnego pochodzenia. Co bardzo ważne, płatki owsiane pozwolą Ci na zaspokojenie apetytu na wielu godzin, dzięki czemu unikniesz sięgania po niezdrowe przekąski i słodycze.

Płatki owsiane pozytywnie wpływają na układ nerwowy, kojąc go w przypadku nadmiernych obciążeń. Korzystnie działają na pamięć i koncentrację. Posiadają mnóstwo witaminy E, która nazywana jest również witaminą młodości. Dzięki temu płatki owsiane pozwolą Ci cieszyć się dobrym wyglądem i formą w każdym wieku. Oprócz tego regulują one poziom cholesterolu i zapobiegają miażdżycy.

Jeśli chcesz schudnąć szybko i skutecznie, postaraj się jak najczęściej sięgać po płatki owsiane. Zobaczysz, że dzięki nim schudniesz w oczach!